Relaca ze spotkania z Łukaszem Kruczkiem

W dniu 27. maja 2015 roku, na zaproszenie Katedry Zarządzania w Turystyce, Uniwersytet Jagielloński odwiedził pan Łukasz Kruczek, trener polskiej kadry skoczków narciarskich.

Opiekun między innymi Kamila Stocha i Piotra Żyły uczestniczył w organizowanym przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ „Spotkaniu z ekspertem".

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i zjawiło się na nim wielu młodych, zafascynowanych sportem osób. Pan Łukasz zaprezentował przed liczną publicznością istotę zarządzania reprezentacją narodową w skokach narciarskich. Wyjaśnił na czym polega rola trenera oraz za co odpowiedzialni są inni członkowie szerokiego sztabu, nawiązując tym samym do „bohaterów drugiego planu", a więc tematu tegorocznej konferencji naukowej „Młodzi o Sporcie".

Na pana Łukasza czekały także liczne pytania przygotowane wcześniej przez studentów zarządzania w sporcie. Odpowiadając na nie, trener biało-czerwonych przedstawił plany reprezentacji na nadchodzący sezon, wyjaśnił dlaczego kadra skoczków została okrojona do pięcioosobowego składu, a także zdradził czego nauczył się od poprzednich opiekunów polskiej kadry – Heinza Kuttina oraz Hannu Lepistö.

Na sam koniec wystąpienia nie zabrakło miejsca na pamiątkowe zdjęcia, czy rozmowy w kuluarach. Inicjatywa organizacji „Spotkań z ekspertami" spotkała się z głęboką aprobatą pana Łukasza, który na odchodne powiedział studentom: „działajcie tak dalej!"

Dawid Janik

Data opublikowania: 27.05.2015